До дня пам'яті жертв Голодомору в Пишненківській сільській бібліотеці спільно з сільським будинком культури була проведена година реквієм " Сила пам'яті: говоримо про Голодомор" В підготовлених матеріалах історії, розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору - геноциду у 1932-1933 роках. Усі свідчення доводять, що акція геноциду українських селян була чітко спланована більшовицькою владою Кремля. Запаливши свічки, ми вшанували пам'ять мільйонів громадян, які пережили та стали жертвами страшної трагедії в історії України.
виконавчого комітету Зіньківської міської ради. Україна, Полтавська область, Зіньківська ТГ, с. Пишненки, вул. Миру,13.
пʼятниця, 22 листопада 2024 р.
четвер, 21 листопада 2024 р.
Нація нескорених
До дня Гідності та Свободи, що відзначається щорічно 21 листопада в Пишненківській сільській бібліотеці спільно з сільським будинком культури провели патріотичний екскурс "Нація нескорених", на якому розповіли про знакове державне свято, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013років. А також про Героїв Небесної Сотні, які заплатили найвищу ціну за свободу нашої держави. Значення цих подій неможливо переоцінити, адже для української нації відбулося пробудження свідомості суспільства. Революція Гідності сколихнула країну хвилею патріотизму і показала важливість національної ідеї. І нині триває за неї боротьба. Низький уклін і вічна слава полеглим героям.
вівторок, 19 листопада 2024 р.
1000 днів Незламності
Сьогодні, 19 листопада - 1000 днів повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, яка триває вже десять років.
1000 днів війни, які змінили Україну і світ. Це є тисяча днів героїчного спротиву і незрівнянної боротьби з ворогом. Слава нашим ЗСУ! Слава Україні!
четвер, 14 листопада 2024 р.
Андрій Малишко - неперевершений пісняр.
14 листопада, 112 років тому на Київщині народився Андрій Малишко - український поет, перекладач (1912-1970).
Його "Пісня про рушник" (Рідна мати моя) перекладена на 90 мов світу.
Андрія Самійлович Малишко народився 14 листопада 1912 року в місті Обухів на Київщині. Андрій Самійлович походив з козацького роду. Андрій був наймолодшою, тобто одинадцятою дитиною в сім’ї. Звичайно, великій родині виживати у скрутні часи було нелегко, тому батько займався чоботарським ремеслом, а під час посухи їхав до Таврії на заробітки. Змалку мама хлопчика співала йому пісні по вечорах. І так йому той спів запав у душу, що малий Андрій вже тоді захотів пов'язати своє життя з творчістю.
Навчався Андрій у селі де народився, в трудовій школі (1920-1927 рр.). Проявляв себе як старанний учень та по закінченні вступив до медичного технікуму. Не дивлячись на те що навчання його не було напряму пов’язане з творчістю, Андрій мав до нього великий потяг, що і стало вирішальним при виборі вищого навчального закладу. Хлопець вступив до Київського інституту народної освіти (зараз Київський національний університет ім. Т. Шевченка) та обрав для себе літературний факультет.
За п’ять років, між 1935 – 1940 роками, Андрій Малишко сумлінно працював на ниві літератури, і як результат було опубліковано декілька його збірників, серед яких: «Батьківщина» написана у 1936 році, «Лірика» та «З життя книги» побачили світ у 1938 р., вже через рік було видано збірку «Народження синів», а також у 1940 р. «Березань» та інші. Паралельно поет працював над створенням поем «Трипілля», «Кармалюк», «Думка про козака Данила».
Андрій Самійлович Малишко – одна з найяскравіших зірок в українській літературі ХХ століття. Поет могутнього ліричного обдарування. Людина рідкісного душевного багатства, полум’яного темпераменту, шаленого темпу життя. Автор близько 50 поетичних збірок. Його ім’я давно вже вписане червоними літерами в історію української культури, а «Пісня про рушник», «Пісня про вчительку», «Моя стежина», «Київський вальс», «Ми підем, де трави похилі» та інші поезії, покладені на музику, збагатили золотий фонд української пісні, уквітчали сучасну літературу й стали візитівкою українців у світі. Пісні на тексти Малишка композиторів Г. Майбороди, О. Білаша та ін. здобули всенародне визнання: «Київський вальс», «Пісня про вчительку», «Пісня про рушник», «Рідна мати моя», «Моя стежина» та багато ін.
середа, 13 листопада 2024 р.
Моя зброя - сміх!
До 135-річчя від дня народження Остапа Вишні в Пишненківській сільській бібліотеці провели літературну годину " Моя зброя - сміх!" Письменник вважав, що гумор рятівник будь- якої ситуації, його постать неординарна. Саме О.Вишня створив літературний термін " усмішка" . Переживши переслідування, арешт, ув'язнення і 10 років таборів, ця людина не втратила почуття гумору та смак до життя...
середа, 6 листопада 2024 р.
Світ сучасної літератури
Поповнення бібліотечного фонду відбулося в Пишненківській сільській бібліотеці - це програмові книги сучасної української і світової літератури. Діти з задоволенням ознайомлюються та вивчають твори сучасних письменників.